Fale RF
Dzięki emisji fal elektromagnetycznych o częstotliwości zbliżonej do radiowej przeprowadzamy zabiegi działające w obrębie skóry właściwej, pobudzając komórki do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych. Działanie fal zwiększa również pozytywną pracę układu limfatycznego i metabolizm w tkankach.
Zabiegi radiofrekwencji (RF) wykonujemy przy wykorzystaniu nowoczesnego urządzenia: Beauty Limited Bipolar RF pozwalającego na bezpieczne przeprowadzanie zabiegów w szerokim zakresie.
Energia fal radiowych jest stosowana w zabiegach, które skutecznie modelują sylwetkę, redukują cellulit i tłuszcz, rozgrzewają włókna kolagenowe, czego efektem jest przebudowa kolagenu, a w konsekwencji poprawa jakości skóry bez uszkodzenia naskórka.
Z technicznego punktu widzenia fale radiowe to promieniowanie o określonej liczbie oscylacji (fal) na sekundę. To najniższe spośród częstotliwości spectrum promieniowania elektromagnetycznego, które obejmuje fale radiowe, mikrofale, promieniowanie podczerwone, optyczne (światło widzialne), ultrafiolet, promieniowanie rentgenowskie i promieniowanie gamma. Przepływ prądu zmiennego lub napięcia elektrycznego przez antenę lub elektrodę powoduje powstanie fal elektromagnetycznych, które wędrują w przestrzeni z prędkością światła i są określone, jako fale radiowe.
W ramach zabiegu następuje stymulacja fibroblastów odpowiadających za odbudowę oraz wytwarzanie kolagenu i elastyny, dając efekt wypełnienia zmarszczek. Zwiększa się gęstość, elastyczność i napięcie skóry oraz poprawia owal twarzy i koloryt cery. Fale działają przyczynowo (a nie tylko na same objawy) zapobiegając negatywnym procesom. Fale radiowe stymulują tkanki powierzchowne i głębiej położone, poprawiając ich dotlenianie, odżywienie oraz mikrocyrkulację.
Głębokie, kontrolowane podgrzewanie podskórnych warstw tłuszczu, napinanie tkanek oraz przyspieszanie krążenia krwi umożliwia drenaż złogów tłuszczu przez układ limfatyczny, dzięki czemu cellulit ulega zmniejszeniu.
Przed zabiegiem należy unikać czynności, które mogą spowodować podrażnienie skóry. Dotyczy to również opalania (na słońcu oraz solarium). Szanse na to, że zabieg zostanie przeprowadzony u osoby mającej np. oparzenia słoneczne, są niewielkie, ponieważ taki Pacjent z dużym prawdopodobieństwem może odczuwać ból w wyniku dodatkowego nagrzewania już uszkodzonej skóry, jednak zdrowa opalenizna nie stanowi przeciwwskazań do zabiegu. Podczas zabiegu Pacjent odczuwa przyjemne ciepło za każdym razem, kiedy energia fal radiowych działa na skórę i leżące pod nią tkanki. Ponieważ próg tolerancji bólu różni się u różnych osób, trudno ocenić, jak intensywne doznania towarzyszą podczas zabiegu.
Najczęściej zgłaszanym skutkiem ubocznym zabiegów wykorzystujących energię fal radiowych są opuchlizna i zaczerwienienie. Niektóre osoby zgłaszają także uczucie suchości skóry na obszarze poddawanym zabiegowi. Po zabiegu u niektórych Pacjentów może dojść do niewielkiego zwiększenia ilości wydalanego moczu, jest to spowodowane drenażem przez układ limfatyczny nadmiaru płynów znajdujących się między komórkami na obszarze poddawanym zabiegowi podczas terapii. Ten nadmiar jest naturalnie usuwany z moczem.